Důležité upozornění

Výuka pěveckých sborů začíná od pátku 5. října podle stanoveného rozvrhu: přípravný pěvecký sbor Hvězdička od 13.00 - 13.45 hod., hlavní pěvecký sbor Rebelky od 14.30 - 15.15 hod.

ZUŠ Vodňany v nových prostorách

Vážení rodiče,
dovolte mi, abych Vás informovala o přestěhování ZUŠ do nových prostor na adrese nám. 5. května 104, Vodňany (naproti městské knihovně).
Všechny nabízené obory budou probíhat na již zmíněné adrese. Vstup do výtvarného a části hudebního oboru se nachází z ulice Bavorovská. Vstup do tanečního a části hudebního oboru je hlavním vchodem budovy. Tyto obory se nachází v 1. patře, kde je dále umístěna směrová tabule.
Výuka byla zahájena 17. 9. 2018 podle rozvrhu v nových prostorách školy.
Děkujeme za pochopení a Vaši shovívavost při organizačních změnách.

Romana Rédlová, ředitelka ZUŠ Vodňany

Hudba je bránou do našich srdcí. Emoce a aplaus to jistí.

V sobotu 14. října 2017 od 18 hodin proběhl v Městském kulturním středisku ve Vodňanech Festival pěveckých sborů. V programu vystoupily sbory Hvězdička Vodňany, Pěvecký sbor JU České Budějovice, Pěvecký sbor Putim, Canzona České Budějovice a Regina Vodňany.

Během sobotního večera se představily Canzona a Pěvecký sbor ZSF JU z Českých Budějovic, Pěvecký sbor z Putimi, domácí Hvězdička a především hostící ženský sbor Regina. Ten si pravidelně přiváží z přehlídek a soutěží s mezinárodním zastoupením ocenění nejvyšší. Na zlato si opakovaně sáhly na Festivalu v Olomouci.

Jako první vstoupili na jeviště ti nejmenší pěvci. Světla ramp jim rozhodně nedělala žádný problém. Přípravný sbor Hvězdička si pod vedením sbormistryně a ředitelky Základní umělecké školy Romany Rédlové a za klavírního doprovodu Zuzany Plachtové, svým přirozeným vystupováním a pěveckým přednesem, získal obdiv u všech přítomných v sále. To byl skvělý režijní tah hned v začátku sobotního večerního koncertování. Naladění publika bylo výborné.

U samého zrodu uspořádat přehlídku pěveckých těles ve Vodňanech stála Romana Rédlová. Také je zakladatelkou a sbormistryní ženského sboru Regina.

Příští rok oslaví již desáté výročí svého vzniku. „Základní myšlenkou festivalu byla možnost setkávat se, předávat si hudební zkušenosti a to se nám úspěšně daří již osmým rokem. Dnes máme své renomé i mezi dalšími hudebními festivaly,“ doplnila Romana Rédlová.

První velký hudební bonbónek večera si publikum vychutnalo s příchodem sboru Canzona. Tento smíšený sbor, patří dnes pod vedením sbormistryně Ester Pitrunové, mezi ty nejlepší v Čechách.

Velkým překvapením byl Dobrovolný sbor příležitostných zpěvaček z Putimi. Jsou teprve na samém začátku. Přítomné v sále zaujal především sólový zpěv s ojedinělým hlasovým projevem Evy Dvořákové. Za velkého aplausu pak nadzvedl i přítomné publikum ze svých židlí.

Vystoupení ženského pěveckého sboru Regina se v závěru večera stalo poslední třešničkou na vynikajícím dortu. Skladba Černý páv se sólovým přednesem Romany Rédlové nenechala v hledišti jedno oko suché. Ženy z Vodňan byly prostě skvělé!

A takto o Festivalu pěveckých sborů Zdeňky Zárubové psal Strakonický deník.

Nabízíme Vám reportáž ze závěrečných kol 11. ročníku pěvecké soutěže Česko zpívá v severočeském Trutnově s účastí našich žáků.

Naše umělecká škola se zúčastnila akce ZUŠ OPEN, kdy se jedná o celostátní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru. Podrobnější informace najdete v tomto dokumentu